Hallstatt - austriacka perełka.


 Czego można chcieć więcej woda i góry, stylowe domki z okiennicami i balkonami przystrojonymi kwiatami, krajobrazy po prostu jak z bajki. A to wszystko w odległości ok. 80 km od Salzburga. Nad jeziorem otoczonym Alpami w regionie Dachstein, znajduje się miasteczko jak z bajki - Hallstatt. Przybywają tutaj turyści z całego świata, w szczególności Chińczycy, którzy do tego stopnia ukochali sobie to miejsce, że stworzyli jego replikę w Chinach.

Wysoka wieża kościoła to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny element tego miasta. Żeby w pełni podziwiać piękno tego miejsca, obowiązkowo należy wypożyczyć łódkę albo popłynąć statkiem po jeziorze. Tylko w ten sposób mamy możliwość obejrzenia pełnego krajobrazu na miasto od strony wody. Spacer po samym miasteczku nie zajmie Wam dużo czasu, dlatego warto wybrać się nieco wyżej, a dokładnie na platformę widokową. Dla bardziej leniwych, do dyspozycji jest kolejka, którą można wjechać na górę. W pobliżu znajduje się najstarsza na świecie kopalnia soli. Zwiedzanie kopalni nie jest czymś niezwykłym. Jedyną jej atrakcją są ślizgawki, którymi trzeba zjechać w dół aby dostać się do kolejnych poziomów kopalni.

Hallstatt odwiedziliśmy w Święto Bożego Ciała i bez wątpienia był to strzał w dziesiątkę. Oprócz pięknej pogody mieliśmy okazje brać udział w procesji, która odbywała się nie tylko na lądzie, ale także na wodzie. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam, ludzie w ludowych strojach, na łodziach przystrojonymi kwiatami i gałązkami brzozowymi uczestniczący w procesji.


Widok na miasteczko od strony wody.Procesja Bożego Ciała na wodzie.Wodospad.

Główny plac miasta.

Kościół katolicki.

Cmentarzyk.

Kościół ewangelicki z charakterystyczną wieżą.

Po procesji czas na miejscowe piwko.


W drodze na szczyt.


Hallstatt.

Hallstatt z góry.

Widok z platformy widokowej.

Platforma widokowa.


Wejście do najstarszej kopalni soli na świecie.

W stylowych ciuszkach.


Kaplica czaszek znajdująca się przy przykościelnym cmentarzu.

Jedna z głównych ulic miasteczka.

Komentarze

Popularne posty